nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Rolety – zamiast zasłon i firanek

Rolety


Rolety - nexterio.pl

W wielu mieszkaniach coraz częściej rolety zastępują firanki czy żaluzje. Dzieje się tak dlatego, że mają one kilka funkcji, których próżno szukać u innych. Przede wszystkim liczy się aspekt praktyczny – są mniej podatne na osiadanie kurzu oraz łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie zapewniają rolety.

Rolety okienne – jakie zalety?

Oprócz wymienionych ułatwień, rolety okienne umożliwiają lepsza ochronę prywatności. Doskonale zasłaniają okno, ponadto podczas upalnych dni chronią wnętrze przed zbytnim nagrzaniem się. Ponadto rolety okienne mogą mieć różną barwę, co pozwala je dopasować do pomieszczenia o dowolnej kolorystyce.

Rolety rzymskie – ciekawa odmiana rolet

Miej popularne od tradycyjnych są rolety rzymskie. Pozwalają na te same usprawnienia, co i zwykłe. Jaka więc różnica? Otóż rolety rzymskie to zasłony podnoszone za pomocą mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Po ich zsunięciu układają się w poziome lub pionowe zakładki bądź fałdy. Często spotyka się takie rozwiązanie w biurach i podobnych miejscach.

Rolety wewnętrzne – do wystroju mieszkania

Rolety wewnętrzne mają nie tylko pełnić funkcję praktyczną, ale również ozdabiać pomieszczenie. Dlatego też należy dobierać je do kolorystyki pomieszczenia. Najczęściej spotykany kolor to biały, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby roleta miała również inne barwy, np. beżową czy fioletową. Spotyka się również rolety wewnętrzne wielokolorowe, które przyciągają wzrok atrakcyjnym ubarwieniem. Dobór zależy także od indywidualnego gustu właściciela.