Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Aranżacyjna walka z szarością

29.11.2013

 

 

Najbliższe miesiące należą do jesiennej i zimowej aury. Co się z tym wiąże? Coraz mniej słońca, szarość za oknem. Jak walczyć ze zbliżającym się deficytem żywych kolorów? Należy zadbać o najbliższe otoczenie, które będzie receptą na jesienną depresję. Zmodyfikuj aranżacje swojego mieszkania, by w Twoim domu nie zabrakło energii i barw.

 

kolorowe dodatki do domu

 

Wyrazisty element 

Priorytetem w walce z monotonią i szarością powinny zostać żywe oraz energetyczne kolory. Powinniśmy postawić na wyraziste zielenie, błękity, żółcie, pomarańcze czy też ich odcienie. Takie rozwiązania odcinają od szarości, skutecznie zajmują naszą uwagę i odsuwają od depresyjnych myśli wywoływanych przez „bezbarwność" krajobrazu za oknem. Zadbajmy, aby w naszym wnętrzu znalazł się choć jednen element wyposażenia, kóry będzie przełamywał monotonie kolorystyczną. Może to być inny odcień kanapy bądź odróżniający się kolorystycznie fotel. Zmiana choć jednego elemntu może nadać wnętrzu zupełnie inny charakter.

 

 

Kolorowe dodatki

Zmiany aranżacyjne nie muszą przeradzać się w duże remonty. Nawet drobne zmiany wpłyną na postrzeganie całego wnętrza. Kolor można wprowadzić do pomieszczenia za pomocą drobnych dodatków, takich jak: zasłony, poduszki, kolorowy wazon. Nawet taki element jak świeczka bądź innego kolory ramka na zdjęcia mogą urozmaicić nasze pomieszczenie. Wszelkie niezbędne dodatki można znaleźć w Naszym sklepie, w dziale Dekoracje”.

 


Oświetlenie a wpływ na nastrój

odpowiednie oświetlenie do mieszkania

Nic nie zastąpi ciepłych promyków słońca, ale możemy w łatwy sposób wnieść  trochę więcej światła do Naszego pomieszczenia.  Ważne jest, aby dobrać takie elementy z działu Oświetlenie”, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać żarówki emitujące ciepłe źródło światła. Tego typu oświetlenie idealnie sprawdzi się na wyposażeniu sypialni lub pomieszczeń, które nie wymagają ostrego oświetlenia. W nowoczesnych wnętrzach zastosowanie mogą znaleźć różnobarwne lampy LED-owe. To doskonały sposób na przełamanie jesienno-zimowej monotonii i pobudzenie zmysłów uśpionych przez wszechobecne szarości oraz czernie. Światła LED dostępne są również w formie specjalnych taśm, które mogą posłużyć jako dekoracja półek oraz regałów. 

Wystarczy zaledwie kilka drobnych zmian aranżacyjnych, aby oczekiwać na nadejście wiosny w zdecydowanie lepszym humorze. Pamiętajmy, że dodatki nadają charakteru każdego pomieszczenia, dlatego warto jest, aby niewielkim nakładem  finansowym  zadbać o atmosferę i energie naszego wnętrza.Każdy znajdzie takie elementy, które będą dopasowane do klimatu wnętrza i indywidualnych predyspozycji.