Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Ogród w grudniu

04.12.2013

 

 

Grudzień to okres, w którym rośliny oddają się zimowemu odpoczynkowi. Jest to miesiąc w którym powinniśmy zadbać o ogród i uchronić go przed mrozem i śniegiem.  

 

Ochrona roślin

Jeśli nie zdarzyłeś w listopadzie zadbać o ochronę roślin, jest to najwyższy moment do takich działań. Zadbaj o rośliny, które mogą przemarznąć na mrozie. Drzewa otulmy matą z tektury lub słomy. Musimy sprawdzać rośliny i na bieżąco reagować na wszystkie zmiany aury.

Ogród w grudniu
fot. Pinterest

 

 

 

Odśnieżanie

Przy odśnieżaniu chodnika musimy pamiętać o trawniku. Nie wrzucajmy całego śniegu na jedno miejsce, gdyż może to spowodować gnicie. W zimowe dni starajmy się go nie deptać, ponieważ osłabione źdźbła trawy mogą połamać się, co wpłynie na ich porost wiosną. Pamiętajmy również o drzewach. Gdyśnieg jest mokry i ciężki, starajmy się strząsnąć go z gałęzie w celu ochrony przed połamaniem.

 

Kwiaty balkonowe

Na okres zimowy zabierzmy rośliny do domu. Jest to czas, kiedy musimy szczególnie zadbać o kwiaty doniczkowe. Rośliny, które przechowywane są w chłodniejszych miejscach, powinny być nawadniane 2 razy w tygodniu. Te trzymane w cieplejszych pomieszczeniach, trochę częściej.

 

 

 

 

Zabezpieczenie wyposażenia ogrodowego

fot. Pinterest

Zabezpieczenie wyposażenia ogrodowego

W czasie zimy nie będziemy używać niektórych urządzeń ogrodniczych. Ważne jest, aby wszystkie narzędzia dokładnie umyć i wyczyścić. W czasie zimowych dni powinniśmy naostrzyć je, żebyśmy mogli z nich w pełni korzystać gdy za oknem zmieni się aura. Wszystkie urządzenia należy przechowywać w suchym pomieszczeniu, a najlepiej w wydzielonym do tego miejscu.
To samo tyczy się mebli ogrodowych. W zimę nie użytkujemy ich, dlatego warto pomyśleć o ich ochronie. Schowanie mebli, uchroni je przed zniszczeniem i wydłuży czas korzystania z nich.

 

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, pamiętajmy o przystrojeniu przydomowej przestrzeni na Święta Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, aby w najciemniejszej porze roku rozświetlić nasz ogród, a ozdobami nadać świąteczny charakter.