Facebook
Loading...
47 Outletów w Polsce
Znajdź
ZnajdźOutlet
Free Samples
Zamów darmowe próbki (dodaj 3 darmowe próbki, aby porównać w domu)
Otwórz koszyk próbekUkryj
0
Twoje próbki
Próbki płytek mają charakter wyłącznie poglądowy.
Odcień płytki może się różnić w zależności od partii produkcyjnej.
Szczegóły dostawy
Wybrany paczkomat:
Adres paczkomatu:
Pokaż filtry
Sortuj:
i Dowiedz się, jak plasujemy wyniki wyszukiwania zobacz »

Postumenty

Cena

Kolor


Marka


Dostępność wg ilości

Kolekcja


Punkt odbioru


Wysokość


Głębokość


CERSANIT Postument LOTOS 72 cm K09-009
Super Cena
Postument IRYDA
Super Cena
109,00 zł/szt
Kupiło już 9 osób

Postument - czyli jak umuwalka z postumentem pozwala na zakrycie armatury

Postument


Postument - nexterio.pl

Postument pod umywalkę to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy chce się ukryć rury odpływowe i syfon. Zasłaniająca je ceramika nadaje przestrzeni większej estetyki, a jednym z plusów tego rozwiązania jest fakt, że postument nie wymaga żadnego montażu. Wystarczy tylko wsunąć go pod umywalkę i gotowe. Jednak trzeba wiedzieć, jak nabyć odpowiedni model.

Postument pod umywalkę – jak zmierzyć szerokość?

Aby postument pod umywalkę miał odpowiednią szerokość, należy zmierzyć, ile miejsca zajmują elementy sanitarne. Tu mierzy się po prostu dystans od najdalej wysuniętego na lewo elementu do najdalej wysuniętego na prawo. Ważna rzeczy to szerokość – tu mierzy się odległość od podłogi do dna umywalki. Postument pod umywalkę może mieć różne wymiary – od 14 do ponad 25 cm głębokości, a wysokość waha się w skali od 66 cm wzwyż.

Postumenty – jak wybrać właściwy postument pod umywalkę?

Ponieważ postumenty zasłaniają wystające ze ścian elementy sanitarne, należy obliczyć, ile jest cm od ściany łazienki, w która wchodzi rura odpływu do zewnętrznej krawędzi najdalej wysuniętego elementu sanitarnego. Będzie to głębokość, jaką musi mieć postument. Można dla pewności wziąć 2-3 cm dłuższy. Druga ważna rzeczy, pozwalająca dobierać właściwe postumenty, to oczywiście szerokość.

Umywalka z postumentem – jaki materiał i model?

Niemal każda umywalka z postumentem produkowana jest z ceramiki sanitarnej. W ofertach znajdują się postumenty do konkretnych modeli umywalek, znaleźć można także niejeden postument do umywalki uniwersalny, który pasuje wszędzie tam, gdzie pozwalają mu na to jego wymiary. Umywalka z postumentem to także zwiększenie jej stabilności – nie wisi w powietrzu, ale wspiera się o ciężką podstawę.