nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Korki automatyczne do umywalek – małe, praktyczne dodatki

Korki automatyczne do umywalek


Korki automatyczne do umywalek - nexterio.pl

Korki automatyczne do umywalek to elementy, które powinny znaleźć się w każdej misce umywalkowej. Blokują one odpływ, przepuszczając wodę, a zarazem powstrzymując spływanie do przewodu większych zanieczyszczeń, jak np. włosy, nici z ubrań, itp. Ponadto korki automatyczne do umywalek pełnią inną praktyczną rolę – pozwalają zamknąć odpływ i zgromadzić w umywalce wodę. Jaki najlepiej wybrać?

Korki automatyczne KLIK-KLAK, czyli wygoda

Bardzo popularne są korki automatyczne typu KLIK-KLAK. Skrót ten oznacza, że wystarczy raz nacisnąć korek, aby go zamknąć, a drugi – aby otworzyć. Czasami nazywa są także „up’n’down”, czyli „góra-dół”. Tego typu korki automatyczne dostępne są w różnych rozmiarach długościach – jak najlepiej dopasować do swojej umywalki?

Korki do umywalek – średnica i długość to podstawa

Żeby wiedzieć, jakie korki do umywalek będą dobre dla danego modelu umywalki, wystarczy zmierzyć średnicę jej odpływu oraz wysokość. Należy dobrać korek o takich samych parametrach – będzie pasować idealnie. Korki do umywalek wykonywane są najczęściej z błyszczącego chromu, a także mosiądzu, co pozwala skomponować estetycznie korek z białą zazwyczaj umywalką.

Korek do umywalki – jakie zalety mają korki do umywalek?

Korek do umywalki można montować zarówno tam, gdzie są przelewy, jak i w modelach, gdzie ich brak. Jest to bardzo prosta czynność, którą każdy może wykonać samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowca. Prostej konstrukcji pozwala wyjąć cały korek do umywalki z odpływu, dzięki czemu skutecznie usuwa się wszelkie zgromadzone na nim nieczystości.