Facebook
Loading...
27 Outletów w Polsce
Znajdź
ZnajdźOutlet
Pokaż filtry
Sortuj:

Stelaże podtynkowe do umywalek

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Stelaż do umywalki – podstawa do dobrego działania urządzenia

Stelaż do umywalki


Stelaże podtynkowe do umywalek - nexterio.pl

Stelaż do umywalki pełni istotną rolę podczas montowania tego urządzenia w łazience. Jeżeli kupuje się nowy, można wybrać praktycznie dowolny, jednak jeżeli wymienia się stary, dobrze zadbać o to, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Stelaż do umywalki nie jest uniwersalnym produktem. Trzeba wiedzieć, który będzie właściwy dla danej łazienki.

Stelaże do umywalek – wiedza o zabudowie to podstawa

Stelaże do umywalek dzielą się na modele przeznaczone do ciężkiej oraz lekkiej zabudowy. Ciężka zabudowa to wmurowanie przy użyciu cegieł, lekka to płyta gipsowa lub inny lżejszy materiał. Należy zatem wiedzieć, do jakiego typu zabudowy zostanie zamontowany stelaż, aby jak najlepiej go dobrać. Dobrze zwrócić także uwagę na to, jakie przyciski można dobrać. Pod tym względem stelaże do umywalek są dość zróżnicowane.

Stelaż umywalkowy – jakie powinien mieć cechy?

Dobry stelaż umywalkowy powinien mieć możliwość regulowania rozstawu otworów montażowych umywalki, a także regulowane nóżki. Pozwala to na perfekcyjne dopasowanie go do instalacji. Gdy zakupuje się nowy stelaż umywalkowy, zwykle wraz z nim nabywa się także niezbędne do montażu elementy, takie jak kolano odpływowe, przyłącza, pręty czy uszczelki.

Stelaż podtynkowy do umywalki – rzecz nie taka prosta

Nieco inaczej ma się sprawa, gdy w grę wchodzi stelaż podtynkowy do umywalki. W tym przypadku stelaż ten musi być wyraźnie oznaczony, jako element pasujący do instalacji podtynkowej. Warto też wiedzieć, z jakich elementów jest wykonana instalacja, aby dobrać stelaż podtynkowy do umywalki tego samego producenta.