szybka wysyłka bezterminowy zwrot gwarancja realizacji pomoc eksperta
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Ścianki prysznicowe – jak dobrać właściwą?

  Ścianki prysznicowe


  Ścianki prysznicowe - nexterio.pl

  Ścianki prysznicowe to element wyposażenia łazienki, który musi być dobrany w przemyślany sposób. Ich zadaniem jest między innymi chronienie łazienki przed nadmiarem wody, a także poczucie prywatności osoby korzystającej z natrysku. Ścianki prysznicowe mogą być wykonane z nieprzezroczystego szkła lub akrylu, dzięki czemu zasłaniają wszystko, co jest w środku. Jak dobrać taką, która będzie dokładnie odpowiadała naszym potrzebom?

  Ścianka prysznicowa – jak montować?

  Ścianka prysznicowa boczna może być przeznaczona dla konkretnego brodzika lub też może być uniwersalna i pasować do wielu. Kluczowym elementem są jej wymiary, które muszą zgadzać się z długością boków brodzika. Ścianka prysznicowa montowana jest na profilach koło brodzika, zaś na koniec montażu dodaje się ścienne uchwyty. Utrzymują one ściankę w miejscu. Dopiero na samym końcu instaluje się drzwi prysznicowe, które mogą być uchylne lub osadzone na rolkach.

  Ścianka prysznicowa – jaki materiał?

  Jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonana jest ścianka prysznicowa, to do wyboru mamy dwie opcje – szkło lub akryl. Pierwsza jest nieco droższa, jednak ma dłuższą żywotność niż tworzywo sztuczne. Jeżeli kabina ma służyć przez lata, lepiej zdecydować się na szkło. Ma ono przeważnie 4-6 mm grubości i często powlekane jest specjalnymi warstwami, np. przeciw osadzaniu się kamienia. Dzięki temu, ścianka prysznicowa jest łatwa do utrzymania w czystości.

  Ścianki prysznicowe szklane – dlaczego warto?

  Oprócz wymienionych cech warto dodać jeszcze, że ścianki prysznicowe szklane często wykonane są z hartowanego szkła, co sprawia, że trudno je rozbić. Pozwoli to uniknąć przypadkowych zniszczeń. Jeżeli ścianki prysznicowe szklane używane są w wersji bocznej – czyli tył kabiny to ściana – wówczas warto zainwestować w modele nieprzezroczyste. W ofertach znaleźć można profil przyścienny w komplecie ze ścianką. Można go zamaskować za pomocą specjalnych zaślepek.

  Ścianka prysznicowa wolnostojąca – w jakiej sytuacji używać?

  Ścianka prysznicowa wolnostojąca jest często spotykana w dużych łazienkach oraz w salonach kąpielowych. Stanowi element kabiny, która wymaga osobnego odprowadzenia i doprowadzenia wody. Przeważnie sprzedaje się je w kompletach z baterią i brodzikiem. Ścianka prysznicowa wolnostojąca może być także zakupiona osobno.