Facebook
Loading...
37 Outletów w Polsce
Znajdź
ZnajdźOutlet
Free Samples
Zamów darmowe próbki (dodaj 3 darmowe próbki, aby porównać w domu)
Otwórz koszyk próbekUkryj
0
Szczegóły dostawy
Wybrany paczkomat:
Adres paczkomatu:
Pokaż filtry
Sortuj:

Ścianki prysznicowe

Podkategorie

Cena

Marka


Dostępność wg ilości

Punkt odbioru


Ścianka kabiny prysznicowej CREA przesuwna 90x200 szkło transparentne
-13%
884,94 zł/szt 1017,53
Kupiły już 2 osoby
Parawan nawannowy LARGA chrom dwuskrzydłowy 140x115 szkło transparentne
-19%
1057,41 zł/szt 1299,00
Kupiło już 5 osób
Ścianka kabiny prysznicowej CREA 80x200 szkło transparentne
-13%
864,98 zł/szt 998,13
Kupiły już 2 osoby
Ścianka kabiny prysznicowej CREA 90x200 szkło transparentne
-16%
876,00 zł/szt 1036,93
Kupiły już 4 osoby
Parawan nawannowy LARGA czarny dwuskrzydłowy 140x115 szkło transparentne
-19%
1243,54 zł/szt 1529,00
Kupiły już 4 osoby
Ścianka kabiny prysznicowej MODUO 80x195 szkło transparentne
-18%
712,00 zł/szt 869,00
Kupiły już 2 osoby

Ścianki prysznicowe – jak dobrać właściwą?

Ścianki prysznicowe


Ścianki prysznicowe - nexterio.pl

Ścianki prysznicowe to element wyposażenia łazienki, który musi być dobrany w przemyślany sposób. Ich zadaniem jest między innymi chronienie łazienki przed nadmiarem wody, a także poczucie prywatności osoby korzystającej z natrysku. Ścianki prysznicowe mogą być wykonane z nieprzezroczystego szkła lub akrylu, dzięki czemu zasłaniają wszystko, co jest w środku. Jak dobrać taką, która będzie dokładnie odpowiadała naszym potrzebom?

Ścianka prysznicowa – jak montować?

Ścianka prysznicowa boczna może być przeznaczona dla konkretnego brodzika lub też może być uniwersalna i pasować do wielu. Kluczowym elementem są jej wymiary, które muszą zgadzać się z długością boków brodzika. Ścianka prysznicowa montowana jest na profilach koło brodzika, zaś na koniec montażu dodaje się ścienne uchwyty. Utrzymują one ściankę w miejscu. Dopiero na samym końcu instaluje się drzwi prysznicowe, które mogą być uchylne lub osadzone na rolkach.

Ścianka prysznicowa – jaki materiał?

Jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonana jest ścianka prysznicowa, to do wyboru mamy dwie opcje – szkło lub akryl. Pierwsza jest nieco droższa, jednak ma dłuższą żywotność niż tworzywo sztuczne. Jeżeli kabina ma służyć przez lata, lepiej zdecydować się na szkło. Ma ono przeważnie 4-6 mm grubości i często powlekane jest specjalnymi warstwami, np. przeciw osadzaniu się kamienia. Dzięki temu, ścianka prysznicowa jest łatwa do utrzymania w czystości.

Ścianki prysznicowe szklane – dlaczego warto?

Oprócz wymienionych cech warto dodać jeszcze, że ścianki prysznicowe szklane często wykonane są z hartowanego szkła, co sprawia, że trudno je rozbić. Pozwoli to uniknąć przypadkowych zniszczeń. Jeżeli ścianki prysznicowe szklane używane są w wersji bocznej – czyli tył kabiny to ściana – wówczas warto zainwestować w modele nieprzezroczyste. W ofertach znaleźć można profil przyścienny w komplecie ze ścianką. Można go zamaskować za pomocą specjalnych zaślepek.

Ścianka prysznicowa wolnostojąca – w jakiej sytuacji używać?

Ścianka prysznicowa wolnostojąca jest często spotykana w dużych łazienkach oraz w salonach kąpielowych. Stanowi element kabiny, która wymaga osobnego odprowadzenia i doprowadzenia wody. Przeważnie sprzedaje się je w kompletach z baterią i brodzikiem. Ścianka prysznicowa wolnostojąca może być także zakupiona osobno.