Facebook
Loading...
nawet 90% taniejnawet 90% taniej płytki od 1 złpłytki od 1 zł gwarancja najniższej cenygwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Syfon wannowy – żeby woda sprawnie spływała

Syfon wannowy


Syfony wannowe - nexterio.pl

Podczas montowania w łazience wanny często zwraca się większą uwagę na walory estetyczne, niż techniczne. Jest to o tyle złe podejście, że syfon wannowy musi zostać dobrany tak, aby móc obsłużyć większe ilości wody, jakie spuszczane są po kąpieli. Ponieważ nie każdy zna się na tego typu sprawach, dobrze wyjaśnić, czym cechuje się prawidłowy syfon wannowy.

Syfon do wanny – co warto wiedzieć?

Oprócz samego przepuszczania wody, syfon do wanny pełni także inną istotną rolę. Jest to mianowicie zabezpieczenie przed gazami z kanalizacji. W jego kolanku pozostaje zawsze woda, która wchłania je, co zabezpiecza łazienkę przed przykrymi zapachami. Przeciętny syfon do wanny nie ma dużych gabarytów, ponieważ najczęściej wypuszczany jest na niewielkiej przestrzeni pomiędzy wanną a podłogą. Istnieją syfony przeznaczone tylko do wanien, jak również przeznaczone zaró1)no do wanny, jak i brodzika.

Syfony wannowe - na co zwrócić uwagę?

Znajdujące się w sprzedaży syfony wannowe można podzielić pod względem materiału wykonania na trzy grupy: plastikowe, metalowe oraz mosiężne. W każdej grupie z kolei mamy kolejny podział, tym razem wg korka. Można nabyć syfony wannowe z korkami KLIK-KLAK, automatycznym oraz zwykłym. Najwygodniejsze są te pierwsze, które wystarczy tylko nacisnąć, aby zamknąć lub też otworzyć.

Syfony do wanny – jaki materiał najlepszy?

Choć plastikowe syfony do wanny cieszą się od lat największą popularnością (głownie ze względu na niższą cenę), to właśnie spośród wszystkich materiałów są one najbardziej podatne na usterki i awarie. Dlatego też warto wydać nieco więcej i nabyć syfon mosiężny lub metalowy. Takie syfony do wanny posłużą przez dłuższy czas niezawodnie. Warto zwrócić także uwagę na specjalny syfon wannowy viega, który pozwala napełnić wannę od dołu. To nowe rozwiązanie zdobywa sobie coraz większa popularność i być może już niedługo stanie się standardem.