nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Syfon do brodzika – bez niego ani rusz

Syfon do brodzika


Syfony brodzikowe - nexterio.pl

Syfon do brodzika jest jednym z jego najważniejszych elementów technicznych, zapewniającym sprawne i bezawaryjne działanie całej kabiny prysznicowej. Często znajduje się on w zestawie z brodzikiem, a jaka jest jego rola? Syfon do brodzika to nic innego, jak zamknięcie obiegu wody. Pozostaje w nim zawsze odpowiednia ilość wody, dzięki czemu przykre zapachy nie przenikają z kanalizacji do łazienki.

Syfon brodzikowy – jak dobrać?

Aby dobrać najlepszy syfon brodzikowy, należy zmierzyć średnicę otworu odpływu w brodziku. Przeważnie jest to 52 lub 90 mm. Drugim ważnym elementem jest odpływ, ponieważ determinuje on długość, jaką będzie mieć syfon brodzikowy. W przypadku brodzików stojących na podłodze będzie to niższa wysokość – 57-65 mm, w przypadku brodzików na nóżkach lub stelażach wysokość może wynosić nawet 97 mm.

Syfony brodzikowe – jakie cechy powinny mieć?

Najlepsze syfony brodzikowe mają możliwość przepuszczania dużych ilości wody oraz łatwy dostęp do miejsc, gdzie zbierają się nieczystości, jak np. włosy. Po dobraniu szerokości i wysokości, warto wziąć pod uwagę syfony brodzikowe spełniające te właśnie wymagania. Dzięki temu odpływ wody nie będzie hamowany przez zlepione ze sobą nitki, włosy itp., niezależnie od przepustowości prysznica lub kranu.

Syfony do brodzika – co jeszcze warto wiedzieć?

Oprócz wymienionych cech, syfony do brodzika mogą posiadać także korki typu KLIK-KLAK. W pozycji zamkniętej są one całkowicie wodoszczelne, a otwarty korek można łatwo wyjąć, dzięki czemu da się bez problemu go oczyścić. Wyposażone w to rozwiązanie syfony do brodzika łatwo utrzymać w najwyższej czystości, dlatego obojętnie, czy ma się syfon brodzikowy niski, czy wysoki, warto zastosować to rozwiązanie.