nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Baterie wannowe stojące – niezbędne wyposażenie dla łazienki

  Baterie wannowe stojące


   Baterie wannowe stojące - nexterio.pl

  Baterie wannowe stojące to elementy wyposażenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania łazienki wyposażonej w wannę. Często sprzedawane są w zestawach składających się z baterii, węża natrysku, widełek, rączki oraz głowicy. Baterie wannowe stojące wyposażone są w ceramiczne lub termostatyczne. Termostatyczna umożliwia regulowanie siły przepływu i temperatury wody, ma jedna mniejszą żywotność niż ceramiczna. Polecana jest w miejscu, gdzie myją się osoby starsze i dzieci.

  Bateria wannowa stojąca – łatwy montaż

  Bateria wannowa stojąca nie wymaga rozkuwania ściany – podłącza się ją do rur przewodzących wodę. Przeciętna bateria ma maksymalną temperaturę wody wynoszącą 90 ° C. Większość modeli wykonanych jest z mosiądzu pokrytego chromem. Dzięki temu neutralnemu kolorowi bateria wannowa stojąca będzie dopasowana do dowolnego rodzaju kafelek oraz wystroju. Są oczywiście również i inne modele, na przykład zakończone bursztynowymi uchwytami. Nadają one miły, estetyczny dla oka wymiar łazience.

  Baterie wannowe wolnostojące – jak dobrać?

  Baterie wannowe wolnostojące są wyposażone w wąż natrysku. Należy dobrać taki, który pozwoli na swobodne operowanie prysznicem w wannie. Można także wybrać baterię z pokrętłami, zaworkami lub dźwigniami. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Co się natomiast tyczy samego montażu, sposób, w jaki mają być zamontowane baterie wannowe wolnostojące określa liczba ich otworów. Jest to istotny elementy tego typu wyposażenia.

  Baterie wannowe stojące dwuotworowe – najczęściej spotykany model

  Jak sama nazwa wskazuje, baterie wannowe stojące dwuotworowe montuje się za pomocą dwóch otworów. Są również trzy- oraz pięciootworowe. W zestawach takich znajdują się wszystkie niezbędne elementy montażowe. To właśnie baterie wannowe stojące dwuotworowe są najczęściej spotykanym egzemplarzem, ale warto również pomyśleć o zakupie baterii wraz z zestawem natryskowym.