nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Szczotki do WC – właściwa szczotka do toalety i utrzymania higieny

  Szczotki do wc - jako element dekoracji


  Szczotki do WC - nexterio.pl

  Sedes to element wyposażenia łazienki używany przez wszystkich domowników po kilka-kilkanaście razy dziennie. Utrzymanie go w czystości jest prostą sprawą – służą do tego specjalne szczotki do WC. Można umieścić taką zarówno bezpośrednio na podłodze koło muszli klozetowej, jak też i zamontować ją na ścianie. Choć każda wydaje się podobna, to szczotki do WC różnią się od siebie pod wieloma względami. Warto je znać, aby dobrać jak najlepszą do swojej łazienki.

  Szczotki WC - rzecz podręczna i niezbędna

  Szczotki WC mają częsty kontakt z wodą, dlatego muszą być wykonane z materiału, którego woda nie niszczy przy dłuższym używaniu. Spotyka się także wykonane z ceramiki, a także stali. W przypadku szczotki WC wykonanej ze stali musi być to stal nierdzewna. Przeciętna długość takiego urządzenia wynosi 40 cm. Nie istnieje podział na modele pod względem muszli klozetowych – wszystkie szczotki WC są uniwersalne, pasujące do różnych sedesów oraz pisuarów.

  Szczotka do WC powinna mieć stojak

  Ważne jest, aby szczotka do WC w dolnej części miała pojemnik, z którego nie będzie wystawać jej część stykająca się z wnętrzem muszli klozetowej. Większość modeli – i wiszących, i stojących - wykonana jest w ten sposób, że część z włosiem znajduje się w specjalnie przygotowanej podstawie stojaka. Ma to znaczenie praktyczne – wilgoć ścieka do wnętrza, nie wylewając się na zewnątrz. Ponadto zarazki, które mogą znajdować się na szczotce, nie wydostają poza podstawę. Taka szczotka do WC jest higienicznym rozwiązaniem.

  Szczotka do toalety – gdzie kupić?

  Szczotka do toalety jest do nabycia w niemal każdym sklepie AGD, markecie, a nawet kioskach. Jej cena zależy od wspomnianych materiałów, z jakich ją wykonano, a także od rodzaju podstawki. Szczotka WC powinna znaleźć się w każdej łazience, dzięki czemu sedes stanie się miejscem, z którego wydobywa miej zarazków. Szeroka gama kolorów pozwala dobrać model dopasowany do kolorystyki pomieszczenia. Szczotka do toalety powinna zostać umieszczona dyskretnie przy sedesie.