Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Zwroty

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

 

• Termin:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny, w ciągu 14 dni od dnia, w którym Klient lub osoba trzecia wskazana przez niego (inna niż przewoźnik) weszła w fizyczne posiadanie towarów. 
W sklepie Nexterio.pl okres odstąpienia od umowy został wydłużony do 30 dni. W okresie trwania Promocji- Bezterminowego zwrotu towarów, klient może odstąpić od Umowy Sprzedaży bezterminowo. Warunki promocji dostępne tutaj.


• Procedura:

Aby skorzystać z przysługującego prawa, Klient musi o tym poinformować sprzedawcę w drodze jednoznacznego oświadczenia przed upływem wskazanego terminu. Klient może skorzystać ze wzoru formularza dołączonego do przesyłki, jednak nie jest to obowiązkowe. Każda pisemna forma odstąpienia od umowy jest respektowana przez sprzedawcę – Klient może wysłać zgłoszenie: e-mailem na adres sklep@nexterio.pl, faksem na numer 41 334 78 46 lub pocztą tradycyjną na adres:  Megastore.pl S.A. - al. Solidarności 36, 25-323 Kielce.


• Zwrot towaru:

Klient jest zobowiązany odesłać lub dostarczyć towar na swój koszt bez zbędnej zwłoki, w terminie 2 tygodni od dnia, w którym poinformował sprzedawcę o decyzji odstąpienia od umowy. Produkt należy odesłać w odpowiednim opakowaniu, zabezpieczającym przed uszkodzeniami fizycznymi. Przesyłki paletowe lub przesyłki większych gabarytów muszą zostać dostarczone na samochód kuriera. W celu ułatwienia identyfikacji powodu zwrotu Spółka zaleca dołączyć do przesyłki kopię oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży.  


Towar zamówiony z Magazynu Centralnego należy przesłać na poniższy adres:

Megastore.pl S.A. (magazyn Gefco)
Ul. Słowackiego 21
05 – 825 Grodzisk Mazowiecki

z dopiskiem ZWROT TOWARU

Formularz zwrotu można pobrać w formacie WORD lub PDF.

Klienci, nie mają możliwości zwrotu towaru osobiście do magazynu Gefco.

Towar zamówiony z OUTLETU KATOWICE należy dostarczyć lub przesłać na poniższy adres:

Outlet Nexterio
ul. Rozdzieńskiego 188a
40-203 Katowice
z dopiskiem ZWROT TOWARU

Formularz zwrotu można pobrać w formacie WORD lub PDF.

Towar zamówiony z OUTLETU PIASECZNO należy dostarczyć lub przesłać na poniższy adres:

Outlet Nexterio
ul. Techniczna 2, (wjazd od ul. Okulickiego)
05-500 Piaseczno
z dopiskiem ZWROT TOWARU

Formularz zwrotu można pobrać w formacie WORD lub PDF.

Towar zamówiony z OUTLETU BIAŁYSTOK należy dostarczyć lub przesłać na poniższy adres:

Outlet Nexterio, C.H. FASTY
ul. Przędzalniana 60
15-688 Białystok
z dopiskiem ZWROT TOWARU

Formularz zwrotu można pobrać w formacie WORD lub PDF.

Towar zamówiony z OUTLETU ŁÓDŹ należy dostarczyć lub przesłać na poniższy adres:

Outlet Nexterio
ul. Rokicińska 142
92-412 Łódź
z dopiskiem ZWROT TOWARU

Formularz zwrotu można pobrać w formacie WORD lub PDF.

Towar zamówiony z Magazynu dostawcy należy przesłać na poniższy adres:

Caolin
ul. Przemysłowa 7
26-300 Opoczno
z dopiskiem „Outlet Nexterio zwrot towaru”

Formularz zwrotu można pobrać w formacie WORD lub PDF.• Skutki odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedawca zwraca Klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym wartość produktu oraz naliczony w ramach zamówienia koszt dostawy do Klienta. Wyjątkiem są dodatkowe koszty wynikające z wybranego przez klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany przez sklep.

Płatności powinny zostać zwrócone przez sprzedawcę w taki sam sposób, jakiego wcześniej użył kupujący, chyba że wyraził on zgodę na inną formę zwrotu wpłaconych środków. Zwrot należności powinien nastąpić w terminie dwóch tygodni od dnia, w którym sprzedawca został poinformowany o decyzji dotyczącej odstąpienia od umowy. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towarów lub dostarczenia dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. 

 

• Wartość zakupionego towaru zostanie zwrócona:

przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta (w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania zwrotu towaru, bez dodatkowych opłat)
lub
przekazem pocztowym pod adres wskazany przez Klienta (w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania zwrotu towaru, bez dodatkowych opłat).
Faktura korygująca zostanie wystawiona w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania zwrotu towaru, a następnie przesłana za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

 

Sytuacje, w których odstąpienie od umowy nie jest możliwe są opisane szczegółowo w regulaminie Spółki  § 15.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym Konsultantem pod numerem tel. 41 312 39 39.