nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Zawory kątowe – zawór kulowy, kątowy ½ oraz grzejnikowy, jako niezbędne elementy do funkcjonowania instalacji

Zawory kątowe


Zawory kątowe - nexterio.pl

Zawory kątowe są niezbędne w instalacjach domowych. Stanowią one element do właściwej eksploatacji instalacji, mają także duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Na przykład pozwalają na odcinanie części urządzeń od szwankującej instalacji, dzięki czemu można dokonać wygodnie niezbędnych napraw lub wymian. Nie każdy jednak potrafiłby odpowiedzieć na pytanie, jakie zawory kątowe dobrze mieć pod ręką?

Zawór kątowy – do rur i elementów trwałych

Zawór kątowy w urządzeniach sanitarnych musi być dopasowany do nich pod względem średnicy. Jej wymiary podawane są w specyfikacji technicznej zaworu. Podawane są dwie – wejścia i wyjścia. Pierwsza dotyczy elementów trwałych, jak rury zamontowane w ścianie, druga – urządzenia, do którego mają przewodzić. Najczęściej spotyka się zawór kątowy ½ - dotyczy to zarówno baterii łazienkowych, jak i kuchennych. Są także uniwersalne, pasujące do wszystkich baterii stojących.

Zawór kulowy kątowy – rozbudowany element instalacji

Zawór kulowy kątowy może być wyposażony w dodatkowe elementy, jak np. filtr, rozeta i z dźwignia. Tego typu zawór znacznie usprawnia pracę całej instalacji. Dzięki temu zawór kulowy kątowy jest dość cennym nabytkiem zarówno dla domu, jak i firmy czy biura. Trzeba też dodać, że w większości przypadków zawory wykonywane są w estetyczny sposób, dzięki czemu komponują się z instalacją w miły dla oka sposób.

Zawór kątowy ½ - do czego służy?

Jak już wspomniano, zawór kątowy ½ to najczęściej spotykany rodzaj zaworu. Do instalacji cieplnej polecany jest zawór kątowy grzejnikowy, który pozwala na regulację wody lub przepływu gazu w kaloryferach. Zawór kątowy ½ jest ceniony m.in. ze względu na łatwość w montażu.