nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Węże prysznicowe – jaką długość powinien mieć wąż prysznicowy?

  Węże prysznicowe


  Węże prysznicowe - nexterio.pl

  Węże prysznicowe to oczywiście niezbędny element w każdej łazience, gdzie znajduje się kabina. Jeżeli kupuje się nowy lub tez używany dotychczas posiada węża zbyt krótkiego w stosunku do potrzeb, warto dokonać jego wymiany. Węże prysznicowe mają różne długości, więc na pewno da się zamontować optymalnie dopasowany. Konieczne jest uwzględnienie średnicy gwintu na baterii oraz słuchawce. Jest on łącznikiem między tymi dwoma elementami i musi dokładnie do nich pasować. Średnica gwintów podawana jest zarówno przy wężu, jak i wymienionych częściach, więc nikt nie będzie mieć problemu z identyfikacją właściwych.

  Wąż prysznicowy – wybierz najbardziej komfortowy

  Co się tyczy długości, powinna być ona taka, aby wężem można było swobodnie operować w miejscu używania. W przypadku kabiny prysznicowej maksymalna długość powinna wynosić tyle, ile od baterii do ścianki kabiny. Tak dobrany wąż prysznicowy pozwoli na komfortowe używanie prysznica. Przy każdym podawana jest jego długość – dotyczy ona pełnego naciągnięcia. Warto zadbać o to, aby kupić wąż prysznicowy wykonany był z materiału nierdzewnego. Standardowy kolor to chrom lub chrom błyszczący.

  Wąż do prysznica – zwykły czy specyficzny?

  Najczęściej spotykany, standardowy wąż do prysznica ma długość 150 cm. Można jednak znaleźć modele zarówno dłuższe, jak i krótsze. Dzięki temu niezależni od tego, jaką się ma kabinę, wąż do prysznica dobrany będzie właściwie. W przypadku specyficznych baterii prysznicowych może istnieć wymów posiadania węża tej samej marki co jej producent. Wówczas również nie powinno być problemu z doborem.

  Wąż natryskowy – dodatkowe zalety

  Niektóre węże mają dodatkowe zalety. Jeżeli chce się wygodnie utrzymać porządek w kabinie, warto kupić wąż natryskowy z rozwiązaniem pod nazwą EASY TWIST – zapobiega ona skręcaniu się węża. Najczęstsza średnica węża to 14,5 mm. W większości przypadków wąż prysznicowy jest chromowany, co pozwala dopasować go do łazienki o każdym wystroju.