Facebook
Loading...
50 Outletów w Polsce
Znajdź
ZnajdźOutlet
Free Samples
Zamów darmowe próbki (dodaj 3 darmowe próbki, aby porównać w domu)
Otwórz koszyk próbekUkryj
0
Twoje próbki
Próbki płytek mają charakter wyłącznie poglądowy.
Odcień płytki może się różnić w zależności od partii produkcyjnej.
Szczegóły dostawy
Wybrany paczkomat:
Adres paczkomatu:


Projekt „Zależy nam”, czyli anonimowe zgłaszanie nieprawidłowości


Wczesna identyfikacja zagrożeń istotnie wpływa na efektywność przeciwdziałania nieprawidłowościom, które jeżeli nie zostaną powstrzymane na odpowiednim etapie, mogą mieć dla naszej firmy bardzo negatywne skutki.
zalezynam
Wyprzedzająca informacja da szansę naszej organizacji np. na niedopuszczenie do zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu/mieniu/istotnym zasobom informacyjnym firmy czy  działań powodujących nadmierne lub nieuzasadnione koszty.

W firmie są różne źródła wiedzy o nieprawidłowościach. Są to m.in. źródła osobowe (pracownicy, kontrahenci, klienci, udziałowcy), instytucjonalne (organy ścigania/ kontroli i nadzoru), czy technologiczne (systemy informatyczne). Badania, jak również praktyka, wskazują, że najwięcej informacji o problemach w firmie mają jej pracownicy.

Chcąc zaangażować pracowników w tworzenie środowiska pracy, wprowadziliśmy platformę do zgłaszania nieprawidłowości (www.zalezynam.eu), która stanowi podstawowy kanał komunikacji dot. incydentów i naruszeń w naszej firmie. Ta nowoczesna platforma internetowa, pozwala na anonimowe lub jawne (w zależności od decyzji informującego) zgłaszanie nieprawidłowych zdarzeń lub zachowań. Dodatkowo, dla zapewnienia pełnej transparentności i anonimowości procesu zarządzania nieprawidłowościami, obsługa procesu (przyjmowania, klasyfikacji oraz analizy zgłoszeń) w zakresie compliance i prawa realizowane są przez firmę zewnętrzną. Platforma www.zalezynam.eu stanowi narzędzie nie tylko do skutecznego wykrywania naruszeń, ale także do identyfikacji wszelkiego rodzaju wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń dla organizacji.

 Zalety tego zewnętrznego rozwiązania:
· jest to bezpieczna i efektywna platforma do anonimowego dialogu, obsługiwana przez firmę zewnętrzną,
· system posiada intuicyjny oraz przyjazny interfejs, zapewniający komfort użytkowania,
· to bardzo nowoczesne narzędzie informatyczne, w którym bezpieczeństwo zgłaszającego
i przekazywanych danych jest priorytetem. Np. narzędzie czyści metadane w przesyłanych załącznikach, posiada wewnętrzny system antywirusowy, wszystkie dane są szyfrowane w momencie „wejścia” do platformy,
· umożliwia skuteczne zarządzanie zgłoszeniem, poprzez:       
  - monitorowanie procesu jego rozpatrywania,
  - prowadzenie anonimowego dialogu ze zgłaszającym,
  - gromadzenie i przetwarzanie informacji dotyczących danego zgłoszenia w jednym miejscu,
· daje możliwość bieżącej analizy zgłoszeń, m.in. pod względem ich liczby, rodzaju, przydatności, a także skuteczności ich obsługi,
· umożliwia efektywne i zgodne z prawem zarządzanie danymi osobowymi i danymi wrażliwymi,
· oprogramowanie to jest elastyczne i stale rozbudowywane o nowe funkcjonalności

Projekt “Zależy nam” został stworzony z myślą o organizacji i jej pracownikach. Wspólnie budujemy firmę bezpieczną i transparentną. Sprzeciwiamy się patologiom i nadużyciom. Jeżeli takowe wystąpią w firmie, chcemy o nich jak najszybciej wiedzieć, aby skutecznie nim przeciwdziałać. Chcemy, aby pracownicy mogli bezpiecznie i anonimowo zgłaszać, za pośrednictwem zewnętrznej platformy, każde negatywne zdarzenie (nieprawidłowość). Pokażmy wspólnie, iż ZALEŻY NAM na naszej organizacji.

Zajmiemy się każdą sprawą!

Adres strony www: www.zalezynam.eu

Hasło do platformy: NEXTERIO

Procedura zgłaszania informacji o nieprawidłowościach: pobierz