nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Szyny sufitowe – dyskrecja i elegancja

Szyny sufitowe


Szyny sufitowe - nexterio.pl

W odróżnieniu od tradycyjnych karniszy, szyny sufitowe umożliwiają rozpięcie tkanin (zasłony, firany, kurtyny, itp.) w miejscach, gdzie nie da się zamontować tradycyjnego karnisza. Czym należy kierować się wybierając takie właśnie rozwiązanie? Co mają takiego szyny sufitowe, że stanowią alternatywę dla karniszy?

Szyna sufitowa – dyskretny montaż

Dobrze dobrana szyna sufitowa nie rzuca się w oczy, wtapiając w sufit, więc często stosowana jest w pomieszczeniach o nowoczesnej aranżacji. Są to nie tylko mieszkania czy domy prywatne, ale również i biura, sale konferencyjne. Szyna sufitowa montowana jest również w przypadku, gdy odległość pomiędzy oknem a sufitem jest niewielka. Stanowi często dobre wyjście przy montowaniu rolet.

Szyna sufitowa aluminiowa czy z PCV?

Szyna sufitowa aluminiowa to najpopularniejszy rodzaj szyn. Swoją powszechność zawdzięcza między innymi faktowi, że wykonana jest z lekkiego materiału, a przy tym charakteryzuje się dobrą wytrzymałością. Szyna sufitowa aluminiowa pozwala na łatwe przesuwanie agrafek na całej swojej długości .

Szyna sufitowa PCV – efekt estetyczny

Inny rodzaj szyny z tworzywa sztucznego, czyli szyna sufitowa PCV, pozwala na osiągnięcie nieco lepszego efektu estetycznego. Umożliwia także zabudowanie całej długości szyny np. płytą kartonowo-gipsową. Jeśli jednak taka opcja nie jest potrzebna, wówczas szyny sufitowe aluminiowe wystarczą. Szyna sufitowa PCV ma więc określone zastosowanie.