nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Odpływy i odwodnienia liniowe prysznicowe – do czego służą?

Odpływy i odwodnienia liniowe prysznicowe


 Odpływy i odwodnienia liniowe prysznicowe - nexterio.pl

Odwodnienia liniowe można zamontować w ten sposób, że stanowić będą naturalny element podłogi łazienkowej. Jest to niezależne od grubości płytek lub posadzki. Dzięki temu odwodnienia liniowe nie rzucają się w oczy, a zarazem pełni swoją praktyczną rolę - służą odprowadzaniu wody z brodzików w kabinach prysznicowych. Jest to element, który trzeba dobrać w ten sposób, aby woda płynnie opuszczała brodzik, musi więc cechować się przepustowością równa lub większą niż przepływ wody z prysznica bądź deszczownicy.

Odpływy liniowe – jak wybrać najlepsze?

Dobrze dobrane odpływy liniowe muszą także być wykonane z odpowiednich materiałów – najpopularniejsza jest stal nierdzewna, spotyka się także kombinacje stali nierdzewnej i plastiku. Warto zwrócić uwagę na odpływy liniowe wyposażone w ruszt – dzięki temu zbieranie i odprowadzanie wody odbywa się w sprawny i szybki sposób. Należy także pamiętać o odpowiednim syfonie.

Odpływ liniowy – jaki syfon?

Odpływ liniowy może posiadać syfon plastikowy lub metalowy. Poleca się ten pierwszy, ponieważ może go obracać, podczas gdy metalowy jest najczęściej umocowany na stałe w jednej pozycji. Odpływy liniowy powinien mieć także nóżki, które pozwolą na ich sprawne wypoziomowanie. Większość sprzedawanych posiada je w komplecie. Odpływy umieszcza się w podłodze, można jednak znaleźć modele przeznaczone do montażu ściennego.

Odwodnienie liniowe – jak zamontować?

Jeżeli montuje się odwodnienie liniowe w podłodze, operacja ta musi być wykonana przed zrobieniem wylewki – w przeciwnym razie niezbędne jest jej skucie. Warto nabyć odwodnienie liniowe, które wyposażone jest w sitko. Gromadzi ono zanieczyszczenia, dzięki czemu rury nie zostaną zatkane przez np. nagromadzone włosy. Jeśli chodzi o koszty, mogą one być różne – wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju i jak duże jest odwodnienie. Można sprawdzić ceny poprzez wpisanie do wyszukiwarki frazy „odwodnienie liniowe cena”.