Facebook
Loading...
nawet 90% taniejnawet 90% taniej płytki od 1 złpłytki od 1 zł gwarancja najniższej cenygwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Dywany – ozdoba każdego pomieszczenia

Dywany


Dywany  - nexterio.pl

Wiele osób mających na podłogach panele nie używa dywanów. W przypadku parkietu lub tradycyjnej podłogi często kładzie się wykładziny. W stosunku do nich dywany mają wiele zalet. O ile wykładzinę kładzie się tak, że zapełnia całą przestrzeń podłogi, o tyle dywan może mieć różne wymiary, a także kształty – od okrągłego po prostokątny. Nierzadko w większych pomieszczeniach kładzie się dwa dywany – jeden na większej powierzchni, a drugi pod stolikiem czy szafką stojącą pod ścianą.

Dywany nowoczesne – mnogość wzorów i materiałów

Dywany mają także setki różnego rodzaju wzorów, dzięki czemu mogą stanowić prawdziwą, estetyczną ozdobę każdego pomieszczenia. Zwłaszcza dywany nowoczesne, czyli te ozdobione modernistycznymi motywami. Dywan z literami i napisami? Oczywiście. Dywan z abstrakcyjnym, geometrycznym wzorem? Żadna przeszkoda. Dywan z nadrukowanym obrazem? Również dostępny. Oczywiście dywany nowoczesne to również i wzory bardziej tradycyjne, a także egzemplarze bez wzorów.

Dywany wełniane – wady i zalety

Jeśli domownicy chcieliby mieć dywany wełniane, należy liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku dywanów wykonanych z tworzyw sztucznych (np. poliestru). Ich zaletą jest niewątpliwie naturalna miękkość, a jeżeli runo jest wysokie, duży dywan stanowi świetną warstwę izolacyjną pomiędzy podłogą a pokojem. Należy jednak pamiętać, że dywany wełniane lubią być atakowane przez mole, a jeżeli w domu znajdują się zwierzęta, wówczas różnego rodzaju pasożyty mogą zadomowić się w runie.

Nowoczesne dywany – jakie zalety?

Nowoczesne dywany wykonywane są często z tworzyw sztucznych, które świetnie imitują naturalne surowce. Równie popularne są wiskozowe oraz wykonane z mikrofibry. O tym, jak miękka jest powierzchnia takiego dywanu, decyduje liczba pęków na metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym większe poczucie miękkości. Dlatego nowoczesne dywany mogą doskonale zastąpić tradycyjne, wykonane z materiałów naturalnych.