nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Poszewki na poduszki – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Poszewki na poduszki


Poszewki na poduszki - nexterio.pl

Choć poszewki na poduszki różnią się wzornictwem i kolorystyką, to jednak pewne elementy są stałe i to właśnie na nie warto zwrócić uwagę podczas wybierania tej najbardziej odpowiedniej. Cóż to za elementy? Otóż wszystkie poszewki na poduszki mają różnego rodzaju zapięcia oraz zostały uszyte innymi metodami, co jest istotnym czynnikiem. Dlaczego?

Poszewki – co jest w nich istotne?

Najbardziej polecane są poszewki zaopatrzone w zamek błyskawiczny. Zapewnia to doskonałe zamknięcie, a co za tym idzie – brak zbierającego się kurzu oraz pyłków i innych elementów szkodliwych dla alergików. Minus jest natomiast taki, że w trakcie snu zamek poszewki może uwierać lub odcisnąć się na twarzy osoby śpiącej – zwłaszcza, jeżeli sen jest niespokojny. Podobnie w przypadku guzików, zwłaszcza większych.

Poszewki dekoracyjne – polecane bez zamka

Inaczej sprawa się ma, jeżeli bierze pod uwagę poszewki dekoracyjne. Tutaj zamek błyskawiczny nie pasuje do ogólnego wyglądu, a polecane są egzemplarze mające szew na zakładkę lub też ozdobne guziki. Takie poszewki dekoracyjne wymagają częstszego prania, ponieważ pyłki i kurz dostają się do środka w łatwy sposób.

Poszewki na jaśki – jaka tkanina?

Jeśli wybiera się poszewki na jaśki, warto zdecydować się na te wykonane z oddychającej tkaniny, jaką np. jest poliester czy inne materiały syntetyczne. Zapewniają one zdrowy sen oraz komfort w dotyku, są także przyjazne alergikom. O ile nie mają być to poszewki ozdobne, wówczas warto wybrać właśnie takie nowoczesne poszewki na jaśki. W przypadku alergików może być najpierw niezbędna konsultacja lekarzem co do konkretnego rodzaju tkaniny, z jakiej wykonana jest poszewka.