nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Zasłony czyli stykowe ozdoby każdego pomieszczenia

Zasłony


Zasłony - nexterio.pl

Często tam, gdzie są firanki, pojawiają się również zasłony. Ten element wyposażenia wnętrza to nie tylko konieczność, ale również i możliwość ciekawej dekoracji pomieszczenia. Ponieważ wzorów i kolorów są setki, łatwo dobrać zasłony nawet do najbardziej wyszukanych pomieszczeń. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?

Zasłony gotowe – na co zwracać uwagę?

Do nietypowych okien i pomieszczeń można szyć zasłony na miarę, jeżeli jednak nie zachodzi taka potrzeba, kupuje się zasłony gotowe. Kryterium wyboru konkretnych będą oczywiście wymiary, czyli długość i szerokość. Należy najpierw zmierzyć okno, co pozwoli określić, która zasłona jest odpowiednia. Zasłony gotowe sprzedawane są w różnych wariantach, pasujących do większości standardowych okien oraz pomieszczeń.

Zasłony do salonu – jaki materiał?

Decydując się na zasłony do salonu, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Jest to pomieszczenie reprezentacyjne, warto więc wybierać te, wykonane z materiału, który łatwo można prać lub czyścić chemicznie. W większości zasłony do salonu wykonane są z poliestru, bardzo popularna jest także „tkanina hiszpańska”, czyli specjalny materiał zasłonowy.

Zasłony panelowe – czym się różnią od zwykłych?

W odróżnieniu od zwykłych, zasłony panelowe to nowoczesne zasłony idealnie pasujące do wnętrz urządzonych w stylu modernistycznym. Zasłony te są jednolite, nie marszczone, tworzą wrażenie przesuwanego kawałka ściany, który zasłania firanę i okno. Zasłony panelowe najczęściej montuje się na karniszu rurowym.