Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Firany makarony – konkurencja dla tradycyjnych

Firany makarony


Firany makarony - nexterio.pl

Choć tradycyjne firanki i firany wciąż są najbardziej popularne na rynku, to firany makarony zyskują sobie coraz większą popularność. Czym różnią się od zwykłych? Otóż jak sugeruje to nazwa, firany makarony nie są wykonane z jednolitego materiału, a frędzli lub jego pasków. Daje to interesujący efekt estetyczny.

Firany sznurkowe – jakie wybrać?

Ponieważ firany sznurkowe dostępne są w różnych fasonach i wersjach, nie ma problemu z dobraniem odpowiednich do danego pomieszczenia. Można znaleźć wspaniałe firany do salonu, które doskonale pasować będą do nowoczesnych wnętrz, są specjalne warianty odpowiednie do kuchni, a nawet takie, które przeznaczone są do okien łazienkowych. Jeśli chodzi o materiały, z jakich produkowane są firany sznurkowe, to dominują dwa – żakard oraz poliester.

Firana sznurkowa – na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak i przy innych elementach tego typu, także i firana sznurkowa powinna być dobrana nie tylko pod względem estetycznym, ale również należy zwrócić uwagę na sposób zakładania na karnisz. Najpopularniejszy jest tunelowy, ale firana sznurkowa może być także zakładana za pomocą żabek, szelek oraz otworów na drążek.

Firanki makarony – z wzorem czy bez?

Pomimo tego, że firanki makarony nie są jednolite, na wielu z nich znajduje się ozdobny wzór, którego poszczególne elementy umieszczono na pojedynczych paskach. Dzięki temu firany sznurkowe są bardziej estetyczne oraz dodatkowo uatrakcyjniają pomieszczenie. Motywy geometryczne, kwiatowe i liściaste, to wzory jakie często ozdabiają firanki makarony.

×