Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Wybieramy odśnieżarkę

11.12.2013

 

 

Pomimo tego, że za oknem nie ma jeszcze śniegu, to lada dzień możemy się spodziewać białego puchu. To najwyższy czas pomyśleć o odpowiednim sprzęcie na zimowe zmagania z aurą. Najlepszym narzędziem, które poradzi sobie ze śniegiem na naszych podwórkach jest odśnieżarka, dzięki której nakład pracy jest nieporównywalnie mniejszy niż przy użyciu tradycyjnej łopaty.

 

jaką wybrać odśnieżarkę

Zastosowanie

Odśnieżarka, jak sama nazwa wskazuję, pomaga przy odśnieżaniu zalegającego śniegu. Działanie tego urządzenia polega na zbieraniu białego puchu przez wirnik oraz wyrzucaniu go poprzez specjalną rynnę. Dzięki temu urządzeniu pozbędziemy się nadmiaru śniegu z naszej posesji. W szybki i sprawny sposób zapanujemy nad śnieżną pokrywą wokół domu. Odgarnianie śniegu zapewni bezpieczne dojście do drzwi i poruszanie się po podwórku. Systematyczne używaniu odśnieżarki uchroni nas przed pojawieniem się dużej ilości śniegu, która może zmienić się w ubitą bryłę lodu. Każdy użytkownik tego sprzętu musi jednak pamiętać o kierunku wyrzucanego białego puchu. Musimy zaplanować zrzut śnieżnej pokrywy tak, by przez nieuwagę nie uszkodzić stojącego obok samochodu lub innego sprzętu.

 

Jak wybrać

Rynek oferuje różne rodzaje sprzętu na zimę. Przy wyborze odśnieżarki powinniśmy skupić się na powierzchni, na której będzie odśnieżarka używana. Z innej należy korzystać przy małym, przydomowym podjazdach, a z innej przy większych powierzchniach. Do odśnieżania niewielkich obszarów idealnym rozwiązaniem będą odśnieżarki pchane, czyli takie w których należy użyć własnych mięśni. Silnik odpowiada jedynie za poruszanie łopat, które przerzucają śnieg. Przy większych powierzchniach przyda się odśnieżarka z napędem elektrycznym. Przy wyborze sprzętu zwróćmy uwagę na sposób uruchamiania silnika. Możemy wybrać modele z rozruchem ręcznym lub takie, które są uruchamiane elektronicznie. Warto pomyśleć również o modelach posiadających kontrolę kąta wyrzucanego śniegu.  

rodzaje odśnieżarek

 

 

Rodzaje

Wśród odśnieżarek można znaleźć modele spalinowe, napędzane paliwem oraz modele elektryczne, które potrzebują energii elektrycznej. Odśnieżarki spalinowe wyposażone są w szerokie koła lub gąsienice, które ułatwią poruszanie po większych i nierównych terenach. Są bardziej mobilne, gdyż nie ogranicza je żaden kabel, jak w przypadku elektrycznych odpowiedników. Odśnieżarki elektryczne charakteryzują się mniejszymi gabarytami i łatwością obsługi. Idealnie znajdą zastosowanie na mniejszych powierzchniach. Nie są tak hałaśliwe jak odśnieżarki spalinowe.

 

 

Odśnieżarki jednostopniowe posiadają świder odpowiedzialny za jednoczesne zbieranie i odrzucanie białego puchu. Mogą usuną nawet 20-centymetrową warstwę śniegu. Najlepiej sprawdzą się na utwardzonym podłożu wokół domu. Dodatkowo wytwarzają mniejszy hałas, co może być zaletą przy pracach na osiedlach z domkami jednorodzinnymi. Przy większej ilości śniegu najlepiej wyposażyć się w odśnieżarki dwustopniowe. Mogą one odrzucać nawet 60-centymetrową pokrywę, a lód zostaje rozbity przed wyrzuceniem go przez rynnę. Te spore i dość ciężkie narzędzia zimowe posiadają dwa mechanizmy odgarniające śnieg. Idealnie nadają się do większych powierzchni. Charakteryzują się większą waga i mniejszą mobilnością.

 

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy przeanalizować zastosowanie odśnieżarki oraz nasze predyspozycje do używania jej. Pamiętajmy, że kupujemy sprzęt, który ma nam służyć nie tylko w tym sezonie, ale z którego będziemy mogli korzystać latami.