nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Stelaże do WC – podstawa dobrze urządzonej toalety

  Stelaże do WC


  Stelaże podtynkowe do WC - nexterio.pl

  Choć w większości niewidoczne dla oka, stelaże do WC pełnią istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu toalety. Podobnie, jak i odpowiedniki do umywalek, dzielą się na przeznaczone do ciężkiej zabudowy, jak i lekkiej, można znaleźć także uniwersalne. Takie stelaże do WC nie nadają się jednak do wszystkich powierzchni. Wielu z nich nie można mocować na betonie, jednak większość jest odpowiednia do zabudowy lekkiej i gipsowej.

  Stelaż do WC – na co zwrócić uwagę?

  Gdy kupuje się stelaż do WC, oprócz dobrania do odpowiedniej zabudowy, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, w jakie może być wyposażony, jak na przykład pianka wytłumiająca lub wyciszająca obudowa. Aby w pełni dawać satysfakcję, stelaż do WC powinien być również wyposażony w pneumatyczny zawór odpływowy i regulowane płynnie nóżki. Dzięki temu można doskonale dopasować go do każdej łazienki.

  Stelaż do WC – rozstaw otworów ma znaczenie

  Warto zorientować się, jaki rozstaw otworów posiada stelaż WC. Musi on być dopasowany do rozstawu otworów, jaki ma miska ustępowa (wisząca lub stojąca), aby spełniać swoją rolę. Jeżeli w domu znajdują się osoby niepełnosprawne, można nabyć specjalny stelaż WC, przystosowany do potrzeb takich właśnie osób. W zależności od specyfiki, każdy stelaż może być przystosowany do wykorzystania z przyłączem odpływu ściennego, podłogowego oraz/lub ze spłuczkami natynkowymi.

  Stelaże WC – o czym pamiętać?

  Należy pamiętać o tym, że stelaże WC trzeba montować już w trakcie remontu łazienki. W przeciwnym wypadku wymagają rozkucia ściany, a co za tym idzie – zniszczenia położonych na niej kafelków. Dlatego też stelaże WC muszą być montowane na początku prac remontowych, aby nie tylko dobrze je dopasować w miejscu przeznaczenia, ale nie zniszczyć innych materiałów.