Facebook
Loading...
48 Outletów w Polsce
Znajdź
ZnajdźOutlet
Free Samples
Zamów darmowe próbki (dodaj 3 darmowe próbki, aby porównać w domu)
Otwórz koszyk próbekUkryj
0
Twoje próbki
Próbki płytek mają charakter wyłącznie poglądowy.
Odcień płytki może się różnić w zależności od partii produkcyjnej.
Szczegóły dostawy
Wybrany paczkomat:
Adres paczkomatu:
Pokaż filtry
Sortuj:
i Dowiedz się, jak plasujemy wyniki wyszukiwania zobacz »

Syfony zlewozmywakowe

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Syfon zlewozmywakowy – jaki wybrać?

Syfon zlewozmywakowy


Syfony zlewozmywakowe - nexterio.pl

W każdej kuchni, zwłaszcza często eksploatowanej, syfon zlewozmywakowy pełni ważną rolę. Choć niewidoczny dla oka, dziennie przechodzi przez niego co najmniej kilka litrów wody, musi więc być wytrzymały. Ponadto pełni rolę, o której rzadko kiedy wie użytkownik, a mianowicie blokuje przykre zapachy i gazy, jakie mogą wydostawać się z rury kanalizacyjnej. Dlatego też dobrze wybrać do swojej kuchni taki syfon zlewozmywakowy, który będzie spełniać swoją rolę przez długie lata.

Syfon do zlewozmywaka - jaki materiał?

Jednym z najważniejszych elementów jest materiał, z jakiego wykonano ten element. Najczęściej spotykany jest syfon do zlewozmywaka wykonany z plastiku, znacznie rzadziej z metalu czy mosiądzu. Drugi istotny element to rodzaj zlewozmywaka, do którego zostanie podłączony syfon – osobne modele przewidziane są dla jednokomorowych, osobne dla dwu. Warto też sprawdzić, jaki spust posiada syfon do zlewozmywaka – trafiają się modele bez niego.

Syfony zlewozmywakowe – cechy dodatkowe

Najlepsze syfony zlewozmywakowe wyposażone zostały w szereg dodatkowych funkcji, jak na przykład korek automatyczny czy element do podłączenia pralki lub zmywarki, a także wymienny filtr. Nie są to rzeczy niezbędne, jednak po prostu wyposażone w nie syfony zlewozmywakowe są praktyczniejsze w użyciu. Oczywiście jeśli nie ma się zmywarki lub pralka stoi w innym pomieszczeniu, podłączenia do nich są zbędne i wówczas można kupić normalny syfon bez nich.

Syfon do zlewozmywaka dwukomorowego – jak dobrać?

Jeżeli kupuje się syfon do zlewozmywaka dwukomorowego, wówczas należy znać rozstaw odpływów. Musi być on idealnie dopasowany, w przeciwnym przypadku gumowe uszczelki nie uchwycą obrębu i woda będzie przeciekać pod zlew. Taki syfon zlewozmywakowy podwójny posiada jeden syfon, a rury z każdego odpływu łączą się nad nim. Warto nabyć syfon do zlewozmywaka dwukomorowego wyposażony w sitka, które zatrzymają większe odpadki, mogące blokować rury.