nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Nogi do wanny – podstawa całości

Nogi do wanny


 Nogi do wanny - nexterio.pl

Jeżeli decydujemy się nabycie wanny, zamiast kabiny prysznicowej, warto wiedzieć o wannach kilka rzeczy. Ważne elementy to stelaż i nogi do wanny, które odpowiadają nie tylko za jej stabilność, ale przed wszystkim za prawidłowe wypoziomowanie. Potrzebne są one zarówno do wanien wolnostojących, jak i zabudowanych. Są także tzw. wanny samonośne, które nóżek nie wymagają. Jeżeli natomiast wybrany model nogi do wanny posiada, oto, co warto o nich wiedzieć.

Stelaż do wanny - jak dobrać?

W większości przypadków można nabyć wanny zawierające elementy pozwalające na montaż, czyli stelaż do wanny oraz nogi do niej. Stelaż taki jest dopasowany do modelu, co jednak zrobić w sytuacji, gdy mamy starszą wannę, a chcemy ją zmodernizować? Wówczas można kupić osobny stelaż do wanny lub nóżki. W pierwszym przypadku wymagane będzie wymierzenie długości i szerokości spodu wanny, która spocznie na stelażu. Mocowanie może przebiegać poziomo, wzdłuż wanny lub ukośnie.

Nóżki do wanny ozdobne

Oprócz zwykłych, są także nóżki do wanny ozdobne. Pozwalają nadać temu wyposażeniu dodatkowe walory estetyczne. Można wymienić na nie stare nóżki – pod warunkiem, że są one odkręcane. Jeżeli natomiast nowe nóżki do wanny są dłuższe nie stare, te poprzednie można pozostawić. Choć nie wygląda to najlepiej, czasem jest to jedyne wyjście, gdy są one na stałe przymocowane do dna wanny.