nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Uchwyt do wanny – pomoc w każdej sytuacji

  Uchwyt do wanny


  Uchwyt do wanny - nexterio.pl

  Uchwyt do wanny zalicza się do tych akcesoriów łazienkowych, które znacznie ułatwiają korzystanie z łazienki. Montuje się je zarówno po to, aby łatwiej było używać wanny osobom starszym i niepełnosprawnym, ja również i dla zachowania równowagi przez wstające dzieci. Uchwyt do wanny spełnia rolę pomocnika, na którego zawsze można liczyć. Są jednak różne ich rodzaje, warto więc wiedzieć, który będzie najlepszy do konkretnej łazienki.

  Uchwyty do wanny – jaki jest odpowiedni materiał na uchwyt do wanny?

  Uchwyty do wanny produkowane są nierdzewnego metalu, twardego poliuretanu i mosiądzu. Również i one mogą oprócz funkcji praktycznych stanowić rolę ozdobną, projektanci zadbali o miłe dla oka kształty, tak więc mogą zarazem stanowić miły element estetyczny łazienki. Warto też dodać, że uchwyty do wanny nie są dużym wydatkiem. Najtańsze to koszt poniżej stu złotych.

  Uchwyty wannowe – jakie rodzaje?

  Uchwyty wannowe dzielą się na boczne oraz przednie. Te pierwsze pomagają w takich czynnościach jak wstawanie czy siadanie do wanny, a drugie – przesuwaniu się w niej. Warto dodać, że niektóre modele wyposażono w dodatkowe elementy, np. mydelniczkę. Sprawia to, że osoba w wannie nie musi przesuwać się po środki czystości. Dzięki temu uchwyty wannowe jeszcze lepiej pomagają osobom zażywającym kąpieli.

  Uchwyt wannowy – czyli jaki uchwyt do wanny wybrać?

  To, jaki najlepiej uchwyt wannowy zamontować, zależy od specyfiki osób, które będą korzystać z łazienki. W przypadku miejsc, w których zmieniają się użytkownicy (np. łazienka w hotelu), najczęściej stosowane są równocześnie uchwyty mocowane do ściany, jak i na krawędzi wanny. Ścienny montuje się za pomocą śrub, podczas gdy uchwyt wannowy nasadzany jest na wannę i dokręcany. Dzięki temu trzyma się mocno, obojętnie od tego, czy przeznaczony jest dla dzieci czy też jest to uchwyt do wanny dla seniora.