Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Aranżacja małej łazienki

13.01.2014

 

Przy małych pomieszczeniach liczy się każdy centymetr. Należy tak zadbać o wystrój wnętrza, aby wykorzystać dostępną przestrzeń i optycznie ją powiększyć. Pomieszczenie, w którym dysponujemy małym metrażem, jest najczęściej łazienka. Pomimo pewnych ograniczeń musimy skupić się na takim wyposażeniu, który ułatwi nam korzystanie z niej. Pamiętajmy bowiem, że jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. W związku z tym, musimy zadbać zarówno o estetykę tej przestrzeni oraz o jej praktyczną stronę. Przedstawimy kilka wskazówek jak przy pomocy odpowiednich sprzętów zaoszczędzić dodatkowe miejsce. 

 

Prysznic

Idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy jesteśmy posiadaczem małej łazienki, jest prysznic. Oczywiście związane jest to z faktem, iż ten rodzaj artykułu sanitarnego zajmuje mniej miejsca niż klasyczna wanna. Dużo mniejsze wyposażenie generuje dodatkową przestrzeń, którą można w lepszy sposób zagospodarować. Dodatkowo wykorzystujemy róg pomieszczenia, dla którego trudno byłoby znaleźć inne rozwiązanie. Przy wyborze kabiny prysznicowej z brodzikiem, skupmy się na jej kształcie. Najlepiej wybrać półokragły model, który nada delikatnego charakteru. 

 

Elementy podwieszane

Podwieszana miska WC oraz szafki są dobrym elementem zagospodarowania małej łazienki. Montaż elementów, które są bezpośrednio mocowane do ściany dają dodatkową przestrzeń.  Takie rozwiązanie doda lekkości pomieszczeniu.  Sprawi wrażenie, że łazienka nie będzie zdominowana przez toporne i ciężkie elementy.

 

Odpowiednie oświetlenie

Preferowanym kolorem wykorzystywanym w łazience nadal pozostaje biel i odcienie kremu. Współgrają ona z kolorami znajdujących się w niej elementów wyposażenia, co daje obraz jednolitości. Pamiętajmy również o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia. Łazienka, która jest jasna, postrzegana jest jako większa. Oczywiście nie oznacza to, że nasza łazienka musi być nudna. Można ją ożywić poprzez dodanie odpowiednich elementów wyposażenia.

 

Wystrój wnętrza

Nie od dziś wiadomo, że lustro powiększa optycznie pomieszczenie. Pamiętajmy o tym przy wyborze odpowiedniego egzemplarza. 
Dodatkową przestrzeń można również uzyskać, poprzez dobrą organizację naszych przedmiotów codziennego użytku. Zabudowane wnęki czy użycie takich elementów jak koszyczki, wpłynie na polepszenie funkcjonalności tego małego pomieszczenia. Mniej rzeczy na wierzchu sprawi, ze łazienka będzie wydawała się przestronniejsza i dobrze zorganizowaną.

 

Zastosowanie się do powyższych rad wpłynie na lepsze zagospodarowanie małej przestrzeni. Mała łazienka nie musi nieść ze sobą wiele ograniczeń. Należy pamiętać o tym, aby wybierane przez nas elementy wyposażenia, współgrały ze sobą i były dostosowane do gabarytów pomieszczenia. 

pomysł na małą łazienkę