Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Trendy w aranżacji na 2014

20.01.2014

 

W styczniu możemy spotkać przeróżne podsumowania minionego roku. Tego typu zestawienie przypominają nam o tym, co miało miejsce w zeszłorocznej edycji. Jest to dobry czas na przeanalizowanie pewnych zachowań, wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Początek roku to czas, gdzie pojawiają się także przewidywania na nadchodzący rok. To dotyczy trendów, na jakie możemy się natchnąć w najbliższych miesiącach, również tych związanych z wnętrzami. Poniżej przedstawiamy ciekawe trendy w aranżacji wnętrz na 2014 rok.

kolor roku 2014
fot. pantone.com

Kolor roku 2014

Jak co roku firma Pantone określiła kolor, który będzie dominował, nie tylko w aranżacji wnętrz. W tym roku, kolor szmaragdowy zastąpimy odcieniem - Radiant Orchid. To średnio ciemny fiolet z nutami różu, który pobudza kreatywność i motywuje do działania. Dodatkowo związany jest z takimi emocjami jak radość, ciepło i ufność, więc powinniśmy wziąć go pod uwagę przy aranżacji naszego domu. Kolejnym kolorem, z którym będziemy się stykać w tym roku, jest żółty. Nie jego jaskrawy odcień, ale lekko stonowany. To dowód na to, że potrzebne jest ożywienie naszego domu. Przytoczone kolory będą  królowały w tym roku zarówno na wybiegach, jak i wśród designerów, dlatego już teraz pokażmy, że jesteśmy świadomi najnowszych trendów.

 

Naturalne składniki

W 2014 roku królować będzie ekologiczne podejście. Coraz częściej będziemy mogli spotkać się z materiałami naturalnymi takimi jak drewno czy kamień. W łazienkach mają występować elementy z granitu lub kwarcu. Dla mniej wymagających najlepszym rozwiązaniem będą płytki imitujące wzory natury lub produkty w określonych kolorach, takich jak beże, brązy czy zielenie. W salonach będą królować wstawki z cegły. Ten surowy materiał idealnie nada charakteru naszemu pomieszczeniu. 

trend roku 2014

 

Wyrazisty wzór

W każdym pomieszczeniu musi znaleźć się choć jeden element wyróżniający od innych. Nieważne czy będzie on oryginalny pod względem koloru, faktury czy kształtu. W tym roku trzeba postawić na przełamanie nudnego pomieszczenia. Może być to za sprawą kwiatowego wzoru, który ma w tym roku należeć do pożądanych w naszych pomieszczeniach. To samo tyczy się geometrycznych kształtów. W salonie możemy położyć poduszki z geometrycznymi wstawkami, w sypialni – pościel w kwieciste wzory, a w kuchni polecamy mieszanie kwiecistych deseni z kratkami i paskami. Najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka z liściastymi wzorami dostępna w naszym sklepie. 

 

Indywidualny charakter

W tym roku postawmy na nadanie naszemu mieszkaniu osobistego charakteru. Nie musimy ślepo podążać za trendami i modą. Możemy wprowadzić kilka nowych elementów, ale pamiętajmy, że to my będziemy z nich korzystać. Postawmy na takie wyposażenie, które będzie odpowiadało naszemu stylowi oraz naszym oczekiwaniom. Musimy czuć się swobodnie. Nie bójmy się wprowadzić w pomieszczenie przedmiotów, które mówią o tym kim jesteśmy. Dodatkowo powinniśmy pomyśleć o ożywieniu naszego domu produktami handmade. Stworzenie czegoś samodzielnie nada charakteru i wpłynie na lepsze postrzeganie pomieszczenia.

 

trendy w aranżacji 2014     
 fot. houzz.com