Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Jak wyposażyć pokój dla dzieci

27.02.2014

 

 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci nie lubią monotonii. W pokoju, w którym spędzają najwięcej czasu powinno być przyjaźnie i kolorowo. Spróbujmy wyposażyć tak tą przestrzeń, aby dziecko czuło się zarówno bezpiecznie i radośnie. Postawmy na ciekawe elementy wyposażenie, które pobudzą fantazje w dzieciach i sprawią wiele frajdy. Można wyposażyć pokój w jednej intonacji kolorystycznej lub z jednym motywem lub postawić na różne barwy i nadruki. Zmiany w pokoju u dziecka nie muszą wiązać się w wielkimi kosztami. Już wprowadzenie paru drobnych elementów może zmienić charakter całego pomieszczenia.

 

Oświetlenie

oświetlenie do pokoju dziecka

 Musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie pokoju naszego dziecka. W przestrzeni koło biurka musimy pomyśleć o innym naświetleniu, niż przy łóżku. W miejscu, gdzie dziecko pochyla się nad odrabianiem lekcji musi być zamontowana lampa biurkowa posiadająca funkcję ustawienie kierunku padania światła.  Ta możliwość pozwoli wyzbyć się efektu cienia na kartkach zeszytu. Jak w przypadku lampki na biurko lepszą inwestycją będzie profesjonalne oświetlenie, tak w przypadku lampy sufitowej postawmy na oryginalny wygląd. Możemy wybrać egzemplarze o oryginalnym kolorze lub postawić na niepowtarzalny kształt taki jak samolot czy księżyc. W obszarze, gdzie dziecko śpi, najlepiej ustawić przynajmniej jedno dodatkowe oświetlenie. Może to być kinkiet dziecięcy, który zawiśnie nad łóżkiem lub lampa stojąca, która znajdzie swoje miejsce na stoliku nocnym. Dodatkowe źródło światła sprawi, ze delikatny blask umili dziecku sen.

 

Tekstylia

wyposażenie w pokoju dziecka

Wybierając odpowiednie tekstylia do pokoju dziecka zwróćmy uwagę na ich wygląd. Warto pamiętać, że w przypadku najmłodszych dobór powinien być dostosowane do ich upodobań. Na początku warto skupić się na kocyku dziecięcym i pluszowej narzucie na łóżko. W ofercie naszego sklepu można kupić egzemplarze w kolorach pasujących zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki, zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć w każdym dziecięcym kąciku jest poduszka w żywych kolorach. Poduszka w nietypowych kształtów, jak truskawka czy kanapka, na pewno sprawi wiele radości naszym pociechom. Dla starszych dzieci, które dużo czasu spędzają przy komputerze, zakupmy profilowaną poduszkę, która pozwali odciążyć ich kręgosłup. W pokoju dziecka nie może zabraknąć dywanu. To właśnie najczęściej w tym miejscu dzieciaki bawią się swoimi zabawkami. Kryterium doboru musi być zarówno przez pryzmat wyglądu jak i funkcjonalności. Należy wybrać miękki dywanik z podkładem antypoślizgowym, który uchroni przed niepotrzebnym wypadkiem. Aby nadać wnętrzu przytulnego charakteru możemy kupić egzemplarz z postacią z ulubionej bajki. Dla dziewczynek może być to dywan z kolorowym nadrukiem. Dla chłopców można wybrać dekoracje związane z nadrukiem samochodu lub z narysowanymi trasami samochodowymi. Można też wybrać wielokolorowy dywan, który będzie uniwersalnym rozwiązaniem dla dziecka w każdym wieku. Nie zapomnijmy również o dekoracji okiennej. Wybierzmy firanki i zasłony, które dopełnią całej aranżacji pokoju. 

Kolorowe dodatki

Jeśli nie mamy możliwości pokolorować ścian na ulubiony odcień dziecka, zadbajmy o to, aby pojawiły się na nich barwne nadruki. Możemy do tego wykorzystać fototapetę lub naklejki dekoracyjne. Ta pierwsza opcja sprawi, że jedna ze ścian stanie się centralnym punktem pokoju dziecka. Skorzystanie z gotowych naklejek wiąże się jednak z większą zabawą. Rozmieszczanie tych elementów na całej powierzchni kącika dla dziecka sprawi radość nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, którzy będą w tym uczestniczyć. W ofercie naszego sklepu mamy wiele motywów do wyboru. Od naklejek w kształcie kwiatów, po motyw zwierząt i samochodów.  

pomysł na pokój dziecka

 

Wszystkie wymienione dodatki mają za zadanie urozmaicić pokój dziecka. Wybierając wyposażenie wnętrza pamiętajmy również o tym, że pokój ten musi być bezpiecznym miejscem zabaw. Kupujmy gniazda elektryczne przystosowane dla najmłodszych lub zabezpieczmy wystające elementy odpowiednimi wtyczkami. Jeśli mamy małe dzieci, które mogą być narażone na niebezpieczeństwo poza granicami pokoju, najlepiej użyć systemu barierek. Odgrodzą one dostęp do schodów czy innych pomieszczeń niedostosowanych do pociech. Wystające kanty mebli również trzeba zabezpieczyć. Zastosowanie tych drobnych przedmiotów uchronią dzieci przed przykrymi wypadkami i zapewnią jeszcze większą swodobę z korzystania z pięknie wyposażonego pokoju.