nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Deszczownice – zwykły prysznic, bateria prysznicowa z deszczownicą, czy deszczownica podtynkowa – co warto zamontować?

Deszczownice


Deszczownice - nexterio.pl

Deszczownice to urządzenia sanitarne, które coraz częściej zastępują klasyczne prysznice. Powodów do tego jest kilka. Główny to taki, że używając ich odczuwa się większy komfort w trakcie mycia, a możliwość podświetlania wody wywołuje ciekawy efekt wizualny, pozwalający doskonale się odprężyć. Zainstalowanie takiego urządzenia wymaga pewnych przygotowań, ponieważ deszczownice w kabinach prysznicowych trzeba montować już na etapie remontu.

Deszczownica sufitowa a zwykła – jak je założyć?

Deszczownica może zastąpić klasyczną słuchawkę. Wystarczy przykręcić ją w jej miejsce i gotowe. Nie da to jednak takiego efektu jak deszczownica umieszczona pod sufitem. Wymaga ona uprzedniego przystosowania instalacji wodnej, która musi iść pod sufitem. Jeżeli w łazience jest również sufit podwieszany, wymaga to również zaplanowania odpowiedniej przestrzeni technicznej. Jest to tak zwana deszczownia podtynkowa. Różnica w stosunku do klasycznej słuchawki to między innymi znacznie większa ilość punktów natryskowych, jaka znajduje się w deszczownicy – niektóre modele mają ich nawet 180.

Bateria prysznicowa z deszczownicą – do jakich łazienek?

Bateria prysznicowa z deszczownicą to rozwiązanie, które warto zastosować w nowocześnie urządzonych łazienkach. W gestii użytkownika leży wybór średnicy talerza – musi być on dopasowany do szerokości kabiny prysznicowej. Przeciętne wymiary tego typu to od 180-250 mm. Ramię do deszczownicy mocowane jest trwale na ścianie. Na jego końcu umieszczony zostaje talerz, z którego spływać będzie woda. Modele z diodami LED pozwalają na jej podświetlenie w kilku różnych wariacjach, co wywołuje efekt kąpieli w strugach światła. Taka bateria prysznicowa z deszczownicą robi świetne wrażenie wizualne.

Deszczownica podtynkowa – imitacja deszczu w domu

Deszczownica podtynkowa dostępna jest w różnej stylistyce. Zaczynając od nowoczesnych, chromowany modeli, kończąc na egzemplarzach w stylu retro. Obojętnie jednak, jaka deszczownica podtynkowa nie zostałaby wybrana do łazienki, jest to miła odmiana od klasycznych pryszniców. Jej używanie przypomina stanie w strugach deszczu, którego temperaturę można regulować. Dzięki temu deszczownica sufitowa pojawia się w coraz większej ilości łazienek.