nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Pokaż filtry

  ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

  ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

  Materace – dobry sen, zdrowy wypoczynek

  Materace


  Materace - nexterio.pl

  W każdym domu i mieszkaniu materace do łóżek powinny być odpowiednio dobrane. Pozwoli to na zapewnienie zdrowego snu, podczas którego ciało będzie w stanie maksymalnie zrelaksować się, a organizm zregenerować siły. Jak sprawdzić, które materace są dla nas najlepsze?

  Materace do spania – na co zwrócić uwagę?

  Dobrze dobrane materace do spania powinny być dopasowane do wzrostu i gabarytów osoby, która będzie na nich spać. Po bokach oraz za głową i nogami powinno pozostać ok. 15 cm wolnej przestrzeni. Jeżeli natomiast chodzi o twardość, materace do spania najlepiej przetestować kładąc się na każdym z nich. Przy odpowiednio twardym nie da się wsunąć swobodnie dłoni pod plecy.

  Dodatkowa, przydatna rzecz, czyli ochraniacze na materace

  Choć ochraniacze na materace nie są rzeczą niezbędną, ich praktyczności zaprzeczyć nie można. Pokrowiec pozwala na ograniczenie skutków eksploatacji materaca, a także zabezpieczy go w razie, gdy wyleją się na niego ciecze. Ponieważ ochraniacze na materace są wyposażone w gumki, idealnie pokrywają ich powierzchnie, a dobrze dobrana kolorystyka ochraniacza ma pozytywny aspekt estetyczny.

  Materace do łóżek – jakie wymiary i cena?

  Materace do łóżek dostępne są w różnych szerokościach, ponieważ przeznaczone są do różnego rodzaju łóżek. Można znaleźć typowe materace do łóżeczek dziecięcych, mające 50-60 cm szerokości, jak i do łóżek podwójnych, liczące sobie ponad 200 cm. Cena uzależniona jest od gabarytów – im większe materace do łóżek, tym są droższe. Podobnie i pokrowce na materace – tutaj koszt także związany jest bezpośrednio z ich rozmiarami.