nawet 90% taniej płytki od 1 zł gwarancja najniższej ceny ponad 2000 wzorów
Sortuj:

ups... żaden produkt nie spełnia Twoich wymagań :(

ale gdy zrezygnujesz z niektórych filtrów, na pewno zobaczysz ciekawą ofertę!

Nóżki i stelaże do brodzików – który wybrać?

Nóżki i stelaże do brodzików


 Nóżki i stelaże do brodzików - nexterio.pl

Brodziki prysznicowe można stawiać na nóżkach lub stelażu. Niektórzy preferują stawianie ich bezpośrednio na podłodze, a nawet wpuszczając je w nią. Czym różnią się od siebie nóżki do brodzika od stelaża? Który będzie najlepszy dla łazienki? Nóżki do brodzika mają tą zaletę, że można nabyć regulowane, co pozwala dopasować wysokość brodzika do optymalnego poziomu, a zarazem pozwala wypoziomować go na nierównej lub wyłożonej kafelkami posadzce. Zakres regulacji może wynosić nawet do 180 mm.

Nogi do brodzika, czyli komplet do idealnego wypoziomowania

Nogi do brodzika sprzedawane są w kompletach liczących sobie przeciętnie pięć sztuk. W przypadku brodzików o regularnych kształtach (prostokątne, kwadratowe) jedna zawsze podpiera środek urządzenia. Nabyć można nogi do brodzika uniwersalne lub też przeznaczone do konkretnego modelu brodzika – o czym powinna informować ulotka na opakowaniu. Nierzadko sprzedawane są one wraz z brodzikiem.

Stelaż do brodzika – pomocna podpora

Stelaż do brodzika ma podobne zadanie, co i nóżki – podtrzymać brodzik w wybranej pozycji. Tu również potrzebne są nóżki, które łączy się z elementami montażowymi i pomaga w odpowiednim jego wypoziomowaniu. Stelaż do brodzika musi zostać założony od spodu. Metalowe nośniki mają miejsca połączeń, można więc w razie potrzeby użyć odpowiedniej ich ilości.