Facebook
Loading...
rabaty do 90% taniejrabaty do 90% taniej ceny już od 1 złceny już od 1 zł renomowani producencirenomowani producenci ponad 2000 wzorówponad 2000 wzorów

Wybieramy dekoracje okienne

17.02.2014

 

 

Nowe wyposażenia okien to dobry sposób na szybką zmianę wystroju wnętrza. Możemy dokonać tego poprzez wprowadzenie zupełnie innych elementów aranżacyjnych, poprzez zmianę ich kolorystyki lub poprzez nowy układ firan i zasłon.

modne dekoracje okienne

.

najmodniejsze firanki

 

Firanki

Wybór firan najczęściej dokonywany jest poprzez aspekty wizualne. Możemy wybrać takie, kóre pasują do koloru naszych ścian lub takie, które odpowiadają aktualnym trendom. W zapomnienie odchodzą gładkie i jednokolorowe materiały. Obecnie królują firanki z oryginalnym motywem lub kolorem. Możemy spotkać takie z określonymi wzorami lub wplecionymi haftami. Idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych pomieszczeń są firany sznurkowe. W ofercie naszego sklepu można znaleźć egzemplarze z paskami dekoracyjnymi oraz girlandy koralikowe. Możemy wybrać również panele okienne , które charakteryzują się wbudowaną listwą obciążeniową. Przy wyborze firan pamiętajmy jednak o ich głównym zadaniu, czyli osłonie zarówno przed promieniami słonecznymi jak i wścibskimi sąsiadami. Jeśli mamy do czynienia z pokojem ciemnym, w którym panuje deficyt światła, powinniśmy wybrać firanki zwiewne i delikatne. Takie rozwiązanie wpłynie na większe naświetlenie pomieszczenia. To samo tyczy się małych przestrzeni. Wybierając ciemne i ciężkie firany, narazimy się na jego optycznie zmniejszenie. Dobierzmy firany tak, alby spełniały zarówno aspekt dekoracyjny, jak i funkcjonalny.

 

 

 

pomysł na zasłony

 

Zasłony

Zakup zasłon możesz dokonać poprzez kolor. Możesz zdecydować się na odcień bliski koloru firan lub ścian, co zapewni ujednolicenie wnętrza lub postawić na ich kontrast. Ta druga opcja wpłynie na to, że okno będzie stanowiło mocny akcent w naszym pokoju. Faktura tkaniny lub kolor musi odpowiadać stylowi wnętrza. Do pomieszczeń romantycznych dobierzmy dekorację kwiecistą. Do stylu nowoczesnego możemy dobrać zasłony w oryginalnym wzorze lub wyrazistym kolorze. Styl skandynawski to szare lub kremowe zasłony. Wybór tego elementu wystroju okna można dokonać również poprzez jej funkcjonalność. Musimy wiedzieć czy będzie ona miała zadanie czysto dekoracyjne czy również będzie pełnić ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli ma zapewnić prywatność i chronić przed promieniami słonecznymi to musimy wybrać zasłony, które będą miały szerokość równą wymiarów karnisza. Jeśli mają jedynie przykryć mankamenty okiennych ram lub poprawić proporcję pomieszczenia, możemy zdecydować się na węższe egzemplarze.  

 

Rolety  

Ten rodzaj artykułu dekoracyjnego okien, wciąż cieszy się popularnością. Rolety idealnie nadają się do pomieszczeń, które chcemy osłonić przed mocnym światłem jak i nadmiernym nagrzaniem. Wybierzmy taki design, który odpowie zarówno kolorystycznie jak i technicznie. Wybierzmy wymiar dostosowany do okna. Zwróćmy uwagę na przepuszczalność światła oraz czy model znajdzie zastosowanie do okien uchylnych czy balkonowych. Przy aspektach wizualnych, znaczenie ma materiał, z którego wykonana jest roleta. W naszej ofercie możecie znaleźć towary z bawełny, poliestru a nawet papierowe. Najczęściej możemy spotkać się z gładkimi egzemplarzami. Jeśli chcemy urozmaicić wnętrze postawny jednak na paski lub kwiaty. Nie bójmy postawić na odważny akcent.

Ciekawa dekoracja okien odmieni każde wnętrze. Będzie służyła zarówno domownikom, którzy skorzystają z ich funkcjonalności, jak i odwiedzającym, którzy docenią aspekty wizualne tych elementów.